درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل

اعتیاد به الکل از دسته رفتارهای عادت گونه و اعتیاد آوری است که تداوم و تکرار در آن که با عوارض ترک شدیدی همراه است، باعث شده نام اعتیاد بگیرد و پس از آن فرد معتاد از چرخه طبیعی زندگی خود خارج میشود و به آن دلیل که رفتار مخربی را بارها و بارها تکرار میکند، معتاد به الکل خوانده میشود.


چند جمله به شکل خلاصه در مورد خصوصیات افراد الکلی:

    یکی خصوصیات بارز افراد الکلی ترس و فرار از واقعیت است.
    علائم ظاهری مصرف مشروبات الکلی پرخاشگری، کندی روانی و حرکتی و همچنین رنگ پریدگی است.
    اعتیاد به الکل را جدی بگیرید زیرا در نهایت به سیروز کبدی و از بین رفتن حافظه ختم می شود.
    ترک الکل چند روز طول میکشد این جواب بستگی به اراده و روانشناس شما دارد.
    شیوه ترک الکل در موارد زیادی مختلف است پس سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که به شخصیت شما نزدیکتر است یا با روانشناس خود در این مورد صحبت کنید.
    عوارض الکل بسیار زیاد است که به عوارض بدنی و روحی آن میتوان اشاره کرد.
    علائم ظاهری خوردن مشروب پس از چند دقیقه نقص در تصمیم گیری، اشتباه در قضاوت، سرگیجه و انجام حرکاتی است که در حالت عادی فرد انجام نمی دهد.
    مناسب ترین دارو در ترک الکل داروهای روانپزشکی و در بعضی موارد ضد افسردگی است.

اعتیاد به الکل با خود تخریبی

خودتخریبی یکی از علل روی آوردن افراد به اعتیاد الکل است. فردی که در درون خود، خویش را فردی قابل احترام و قابل ستایش نمیداند و احساس خوشایندی به خود ندارد، از عزت نفس پایینی برخوردار است، برای اینکه این احساس را آگاهانه و به صورت فعال در ذهن خود درک نکند و نمیتواند تغییری در آن ایجاد کند، از عواملی مثل الکل و مشروب استفاده میکند تا زمانی را به دور از آنچه در ذهنش میگذرد، بگذراند.

شکست عشقی

بیشتر انسانهای روی زمین شکست عشقی میخورند، در مواردی تحقیر میشوند و یا عزیزانشان را از دست میدهند. اینکه چه فردی با چه مشکلی رو به رو شود و چگونه بتواند مسئله را برای خود حل کند، راهی است که هر فردی بنا به بینش خود انتخاب میکند. اگر فردی سطحی، با عزت نفس پایین و سست عنصر باشیم، ابتدایی ترین راه را فرار از مواجه شدن با واقعیت میدانیم و به آن رو میاوریم.
فرار از واقعیت با الکل

فرار از واقعیت با الکل، اعتیاد به الکل میتواند با توجه به مختل کردن ذهن یا لوب پیش پیشانی فرد را از واقعیت تنها برای چند ساعت دور کند. فرد سعی می کند با این کار هیچ چیز را متوجه نشود و به دلیل ترشح دوپامین به صورت موفقت احساس سرخوشی کند. ولی بعد از مدتی به یکباره بعد از چندین بار مصرف هر موادی (الکل، مخدر) احساس مبرم نیاز جسمی به آن الکل دیگر فرد را رها نمیکند.

مشکلات و رو به رو شدن با مشکل اصلی تمام نشد که هیچ، مشکل دیگری هم به آن اضافه شد. فرد به غیر از هر دردی که آن را متحمل شده است درد حال احساس نیاز به مخدر و یا الکل را هم پیدا کرده است.

درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل

جهت درمان سریع و قطعی اعتیاد به الکل حتما باید با متخصص روانپزشکی و روانشناسی وقت مشاوره دریافت کنید. زیرا اقدام به ترک به صورت انفرادی می تواند بسیار سخت و خطرناک باشد. عوارض ترک الکل شامل احساس خود کشی و ایجاد تشنج است پس بهترین راه ترک آن زیر نظر مرکز مشاوره مکث در کنار روانپزشک و روانشناس بالینی می باشد. در گام بعد توجه داشته باشید که با شناخت از خودمان در آسیب ها، مشکلات و کمک خواستن از فردی که بتواند نقطه اتکایی برایمان باشد و با او به صحبت بنشینیم بهترین راه برای درمان اعتیاد به الکل یا بهتر شروع نکردن آن است، زیرا که هیچ کاری بهتر از پیشگیی نیست. یک دکتر روانشناس یا روانپزشک میتواند بهترین فرد در این مورد باشد، زیرا باعث میشود فرد خودش را در تنهایی غرق نکند. در صورت مبتلا شدن به اعتیاد به الکل و جهت اقدام برای درمان اعتیاد به الکل با مرکز مشاوره مکث تماس حاصل کنید.

اگر قرار باشد انسان قدرتمندی باشیم باید بتوانیم در برابر آسیب هایی که ممکن است ما را از چرخه طبیعی زندگی رها کنند قوی باشیم، در غیر اینصورت همه انسانها میتوانند با استفاده از مخدر و یا الکل در ابتدا به آرامشی نسبی دست پیدا کنند و دست از تخریب کامل وجود خودشان چیز مهمی از دنیای اطرافشان درک نکنند.
اعتیاد به الکل یا مواد مخدر

الکل به همان میزان که هر مخدری میتواند آسیب رسان باشد آسیب رسان است. فقط با این تفاوت که فرد الکلی محرک مصرف نمیکند و در یک گوشه گیج و ناتوان روز خود را سپری میکند. فرد الکلی به مرور شغل خود را از دست میدهد، از دست دادن شغل برای یک مرد به معنای از دست دادن احترام است و پس از آنکه منبع درآمدی خود را از دست داد، به سرگشتگی و ناتوانی محکوم میشود و هیچ فردی بدون احترام و شخصیت پذیرفته شده در اجتماع و همچنین شغل نمیتواند دوامی بیاورد و جزو افراد معتادی محسوب میشود که جامعه او را طرد خواهد کرد و یکباره خود را در اعماق ذلت میبیند.

    نکته مهم در افراد معتاد این است که تا زمانی به مرحله (عجز) نرسیده باشند و خودشان احساس نکنند باید خود را از این ورطه نجات دهند، تقریباً انجام هر کمکی به آنها یا دوره کوتاهی دوام دارد و یا همیشه با شکست مواجه میشوند.

بنابراین انتخاب انجام عمل درست همیشه با خود فرد است و خانواده فرد تنها میتوانند در زمانی که فرد معتاد به الکل در بهبود است او را حمایت کنند. در غیر اینصورت فرد معتاد تنها در بستر خانواده آسیب رسان است و متوقع از هر فردی که در اطراف خود میبیند. اما نکته مهم دیگر این است که حمایت خانواده در شرایطی که فرد معتاد نیازمند به کمک است باعث میشود فرد معتاد انگیزه به ترک اعتیاد خود بنماید و احساس رسیدن به آرامش را زودتر تجربه کند. در مجموع سازمانها، نهادهای خیریه، کمک مردمی و دولتی در هر جامعه ایی هستند که وظیفه کمک کردن به معتادان را داشته باشند و افراد بتوانند در این مراکز قدم هایی به سمت بهبود و سلامت خود بردارند.

-----------------------------------

درباره کلینیک

 اولین مرکز درمان سوء مصرف مواد با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان                                        

  کلینیک ترک اعتیاد پویان (سال تاسیس : 1385 )      

  دکتر سیده زهرا پیرو نذیری       

  ساعت کار صبح ها 9 الی 13 و عصر ها 17 الی 21

آدرس : رشت - خیابان مطهری - بین مسجد چهار برادران و سه راه حاجی آباد - ساختمان حکمت - طبقه 2

تلفن : 33330485 013 - 33341501  013

پست الکترونیک :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اینستاگرام : instagram.com/pooyan_clinic

----------------

منبع:injamax.com