مقالات ترک اعتیاد

ورزش صبح زود هنگام، فواید بسیاری دارد، هم برای سلامتی و هم برای برنامه روزانه تان، که در زمان های دیگر روز وجود ندارد ؛ بله، شما باید برای بیدار شدن از خواب منظم باشید و باید بر روی ورزش موثر تمرکز داشته باشید.این کار فقط کمی زمان می گیرد تا بیدار شوید و تمرین صبحتان بعد از مدتی تبدیل به عادت می شود.
بهترین زمان برای ورزش کردن همیشه زمانی است که برای شما کار می کند.هر چه باشد، ورزش کردن در ساعت 9 شب می تواند هربار انجام نشود، زیرا شما کم کم می خوابید. اما شروع روز با یک عرق کردن خوب مزایای موثر و جدی دارد.

ادامه مطلب

ژیم های غذایی متنوعی وجود دارن. شاید کمی حالت سرگرم کننده داشته باشن اما خیلی زود خسته میشین و بیشتر از چند هفته نمی تونید تحمل کنید. در واقع افراد کمی هستن که با رژیم به نتایج طولانی مدت رسیدن.
به جای این که سراغ رژیم ها برید این ۱۵ عادتی که باعث تقویت سلامت تون میشه و تو کاهش وزن هم موثر هستن رو انجام بدید.

ادامه مطلب

اعتیاد معضلی است که این روزها دامن گیر افراد بسیاری با شرایط سنی و خانوادگی گوناگون شده است و تعداد بسیاری از این افراد مانند شما که این مطلب را می‌خوانید، به دنبال راهی برای رهایی از این وابستگی آزاردهنده هستند. برنامه موثر بازتوانی ترک اعتیاد این حس را در بیمار ایجاد می‌کند که گویی زندگی‌اش در تمامی سطوح متحول شده است. هرچند تغییرات ذهن، بدن و روحیه عمیق است، اما اگر بیمار دوباره خود را در رفتارها و افکار مخرب غرق کند، این تغییرات دوام چندانی نخواهد داشت. مراقبت‌های بعد از ترک اعتیاد به بیمار کمک می‌کند تا مهارت‌های مدیریتی را که در مرکز بازپروری فراگرفته است، حفظ و به آنها عمل کند تا بتواند پس از به پایان رساندن موفقیت‌آمیز برنامه ترک، یک زندگی پربار و سالم در پیش بگیرد.

ادامه مطلب

تا به حال پیش آمده که در حال گفتگو با کسی باشید و برای پیدا کردن کلماتی که می‌خواهید بگویید به مشکل بخورید؟ همه‌ی ما زمانهایی داریم که مهارت کلامی‌مان در بهترین حالت خود نیست. مهارت کلامی، توانایی پیدا کردن کلمات درست و مناسب در زمان یا موقعیتی مناسب است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، این روزها بیشتر ما احساس می‌کنیم آدم آهنی شده‌ایم! با تمام مشغله‌هایی که در محل کار و خانه داریم دیگر وقتی برای ارتباط با اعضای خانواده باقی نمی‌ماند، چه برسد به اینکه لحظاتی برای خودمان باشیم و از چنگ استرس رها شویم. اما زندگی نباید چنین باشد.

ادامه مطلب

هیچ‌کس قهرمان و پیروز متولد نمی‌شود؛ بلکه قهرمانی حاصل پذیرش و پیروی از عادات صحیح است.پس بیایید قهرمان زندگی خود باشیم

ارسطو معتقد است، ما همان چیزی هستیم که مدام انجام می‌دهیم. خیلی هم عالی، پس نقش بازی نمی‌کنیم، بلکه عادت می‌کنیم. این اسطوره‌ی یونان باستان دریافته بود که پیروی از عادات صحیح برای غلبه بر ناملایمات از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است و موفقیت و قهرمانی در گروی پایداریست. من آموخته‌ام که هیچ‌کس قهرمان و پیروز متولد نمی‌شود؛ بلکه قهرمانی حاصل پذیرش و پیروی از عادات صحیح است.

ادامه مطلب

عود کردن اعتیاد، بخش رایجی از فرایند ترک اعتیاد است. با اینکه عود کردن این بیماری اتفاق ناامیدکننده‌ای است، اما می‌تواند فرصتی برای مرور اشتباهات‌ گذشته، شناسایی محرک‌های بیشتر و اصلاح روند درمان باشد.

ادامه مطلب

تاثیرات مدیتیشن بر بدن , وقتی سیستم بدن از حالت طبیعی‌اش خارج می‌شود، آیا می‌دانید باید چه کار کنید؟

یا مثلاً وقتی زمان زیادی را در محل کار سپری کرده‌اید؟ در این شرایط امکان بروز استرس و فشار روانی زیاد می‌شود،اگر مراقب نباشید، به مرور این وضعیت می‌تواند باعث استرس مزمن شود و سلامت شما را به خطر بیاندازد، خصوصاً اگر این مشکل ناشی از هورمون‌های بدن باشد.

ادامه مطلب

رهایی از اعتیاد کاری سخت و طاقت‌فرساست، اما از آن سخت‌تر ساختن زندگی جدید و سالم بعد از رهایی از اعتیاد است. بعد از تصمیم برای ترک شما باید با علایم ترک مصرف دست و پنجه نرم کنید و بتوانید جلوی وسوسه نوشیدن الکل و یا مصرف مواد مخدر بایستید و همزمان سعی کنید به زندگی بازگردید و سبک زندگی جدیدی را ایجاد کنید. بازگشت به دنیای کاری و زندگی نرمال بعد از زمان طولانی اعتیاد مثل بازگشت از غار است پس نیاز به تلاش و برنامه ریزی دارد. اگر شما تازه از اعتیاد رها شده‌اید و یا تصمیم گرفته‌اید که اعتیاد را ترک کنید باید به خوبی تمام جوانب را در نظر بگیرید تا بتوانید موفق باشید.‏

ادامه مطلب

از آنجایی که وابستگی به هر چیزی (حتی مواد مخدر) ریشه روانی دارد، مصرف مواد مخدر تا جایی انسان را پیش می برد که روح و روان انسان از دورن نابود می شود و بدون آن مواد نمی تواند زندگی کند. از طرفی افرادی که بعد از گذراندن دوره ی ترک اعتیاد و سم زدایی کامل دوباره به اعتیاد برمی گردند، جسمشان به طور کلی پاک شده و این روح آنهاست که درگیر مصرف دوباره است. ترک اعتیاد تنها راه چاره برای رهایی از این وابستگی است که البته وقتی قصد ترک کردن مواد مخدر را دارید باید منتظر افسردگی بعد از ترک اعتیاد باشید و برای حل این موضوع به یک روانشناس و یا متخصص روان درمانی مراجعه کنید.

ادامه مطلب